Szkoła średnia – technikum czy liceum – technischools.com

I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica czy Niepubliczne Technikum Programistyczne Techni Schools w Lublinie ? 

Doskonale wiemy jak ważny jest wybór szkoły średniej. Często, to właśnie szkoła średnia definiuje naszą dalszą przyszłość – to kim będziemy, czym będziemy się zajmować zawodowo oraz to jakimi ludźmi będziemy.

Jako uczeń kończący szkołę podstawową masz wybór pomiędzy liceum ogólnokształcącym tzw. ogólniakiem (staszic lublin, 1lo, ILO), technikum oraz szkołą branżową I stopnia, czyli do niedawna zawodówką.

Największą przewagą jaką daje nam technikum już na starcie to fakt, że oprócz przedmiotów, które wykładane są uczniom w liceum, zdobędziemy również umiejętności zawodowe. Co to znaczy? Na koniec technikum oprócz matury będziemy zdawać egzaminy, potwierdzające kompetencje w konkretnym zawodzie i otrzymamy tytuł technika.

Umiejętności i pierwsze doświadczenie zdobywa się dzięki odbywanym w technikum  praktykom, które pozwolą rozpocząć karierę zawodową i zacząć budować CV. Wiemy, że wiele młodych osób boi się pierwszej pracy, technikum to bezbolesny pierwszy krok. To też pierwsze pieniądze, które można zarobić jeszcze zanim osiągnie się pełnoletniość, warto o tym pomyśleć!

Jeśli rozważamy wybór zawodu w technikum warto wybrać kierunek, który będzie zawodem  przyszłościowym, dzięki któremu bez problemu znajdziemy pracę w której będziemy się spełniać.

Z pewnością takim zawodem jest zawód technik programista. Techni Schools to pierwsze technikum programistyczne w Polsce. Jako jedyni rozszerzyliśmy podstawę programową o cyberbezpieczeństwo, sztuczną inteligencję oraz programowanie gier. Zapewniamy najwyższą jakość kształcenia, dowodem na to są staże i praktyki naszych uczniów już nawet w pierwszej klasie. Dodatkowo wyróżniamy się tym, że przedmiotów zawodowych uczą u nas programiści czynni zawodowo.

Techni Schools na tle innych szkół wyróżnia:

Program nauczania
2600h przedmiotów rozszerzonych i zawodowych == 800h więcej niż w innych szkołach;
Rozszerzona matematyka, fizyka i język angielski;
Rozszerzona podstawa programowa: cyberbezpieczeństwo, sztuczna inteligencja, programowanie gier;
Olimpiady i egzaminy zawodowe;
Trzeci język obcy - język chiński;
Kadra
Nauczyciele i wykładowcy akademiccy z doświadczeniem pedagogicznym;
Przedmiotów zawodowych uczą programiści z doświadczeniem;
16-osobowe grupy laboratoryjne;
WF wzbogacony o zapasy, judo, dietę;
Pierwsza praca
Nie musisz czekać na studia - programowania nauczysz się już w TECHNI SCHOOLS;
Pierwsza praca jeszcze przed 18-tką;
Wycieczki, obozy i integracje sportowe;
Praktyki i płatne staże w startupach i firmach technologicznych;
Zajęcia zawodowe prowadzimy w oparciu o innowacyjną platformę CyberSkiller.
Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z ofertą szkoły, a także zapraszamy na spotkanie i rozmowę.

#szkoła #szkołaśrednia #technikum #liceum #staszic #ILO #1LO #nauka #programista #technikumprogramistyczne #szkołaprogramistyczna #programowanie #Lublin #szkołaLublin #informatyka #TechniSchools #NiepubliczneTechnikumProgramistyczneTechniSchools