FAQ

Miesięczna opłata czesnego wynosi 1 990 zł w Lublinie i Rzeszowie, 3 490 zł w Warszawie oraz  2 490 zł we Wrocławiu i innych miastach.

Opłata rekrutacyjna w Lublinie wynosi 1 990 zł, z kolei opłata rekrutacyjna w Warszawie wynosi 3 490 zł. We Wrocławiu i innych miastach opłata rekrutacyjna to 2 490 zł i należy ją opłacić w ciągu 14 dni od podpisania umowy.

W cenie wliczony jest: 

 • indywidualny sprzęt dla każdego ucznia w postaci laptopa, na którym może pracować przez cały okres trwania edukacji zarówno w szkole, jak i w domu. Po ukończeniu Techni Schools laptop pozostaje własnością ucznia;

• pakiet narzędzi i programów do tworzenia oprogramowania;

• materiały dydaktyczne służące do nauki zawodu;

• dodatkowe zajęcia – bootcampy, służące do pogłębionej nauki specjalistycznych elementów, które są prowadzone przez mentorów technologicznych; 

 • darmowy dostęp do wydarzeń i meetup’ów organizowanych przez grupę Techni.

Obiegowa opinia wiele lat uznawała licea za szkoły, które mają wyższy poziom i wnoszą w życie uczniów więcej, niż program dostępny w technikum. Z biegiem lat edukacja bardzo się zmieniła i dziś wiele placówek o charakterze technikum cechuje wyższy poziom nauczania niż w placówkach licealnych. Jest to wynikiem nie tylko zmniejszonej liczby uczniów (u nas klasy mają nie więcej, niż 16 osób, stąd większa atencja nauczyciela wobec ucznia), ale też unikalnym programem, który – tak jak w naszej szkole – prezentuje wiele praktycznych stron standardowych przedmiotów. Ponadto, z racji prywatnego finansowania możemy pozwolić sobie na kadrę nauczycielską złożoną z wykładowców uczelni wyższych z wykształceniem pedagogicznym.

1. Terminy zgłoszeń

Nasza rekrutacja rozpoczyna się rok wcześniej niż w innych szkołach. Zgłoszenia przyjmujemy od września do kwietnia. Daje to kandydatom szansę na zapoznanie się z naszym programem nauczania, wartościami szkoły i rozpoczęcie procesu aplikacyjnego odpowiednio wcześnie.

2. Aplikacja online - I etap rekrutacji

Już od września można składać aplikacje poprzez formularz rekrutacyjny, który jest na naszej stronie (https://www.technischools.com/pl/apply).

3. Indywidualne rozmowy - II etap rekrutacji

W okolicach marca zaczynamy przeprowadzanie indywidualnych rozmów rekrutacyjnych z każdym kandydatem.

4. Zamknięcie rekrutacji

W kwietniu staramy się zamykać cały proces rekrutacji i informujemy każdego kandydata indywiualnie o przyjęciu do szkoły.

My stawiamy przede wszystkim na praktyczne ujęcie kształcenia młodych techników. Wiemy, że możliwość obcowania z doświadczoną kadrą pracowniczą, złożoną z przedstawicieli rozpoznawalnych, często międzynarodowych korporacji, wnosi w ich zawodowe życie zupełnie inną jakość. Inną kwestią jest zwrócenie uwagi na swego rodzaju savoir vivre biznesowy. Nasi uczniowie zdobywają też wiedzę w jaki sposób prezentować swoje projekty, jak się ubrać na wystąpienie, a nawet w jaki sposób sięgać po jedzenie na oficjalnych spotkaniach. Paradoksalnie to są bardzo ważne rzeczy, które mogą się kiedyś okazać kluczowe przy wyborze ich do jakiegoś projektu. Kolejnym elementem jest też nacisk na uczenie języków – w naszej szkole uczymy się języka angielskiego, angielskiego z zakresu sformułowań IT, drugiego języka obcego oraz języka chińskiego. Wiemy jak ważna jest również kultura fizyczna, zajęcia z WF-u opieramy nie tylko na zwykłych ćwiczeniach z programu szkolnego, ale też na elementach samoobrony. Znaczna część naszej kadry nauczycielskiej złożona jest z wykładowców uczelni wyższych. Jednak największą domeną naszej szkoły są wspomniane wcześniej praktyczne zajęcia – w pierwszym roku z: programowania stron internetowych, budowy baz danych, business intelligence, grafiki komputerowej w oparciu o program Photoshop, podstaw informatyki, architektury systemów komputerowych i content aplikacji. W drugiej klasie uczniowie poznają logikę, czyli budowę aplikacji internetowych, w trzecim i czwartym roku aplikacje mobilne, a w piątym roku sztuczną inteligencję i cyberbezpieczeństwo. To daje im spektrum możliwości niespotykane nigdzie indziej.
Zdecydowanie tak. Dzieje się tak nie tylko z uwagi na szczególną dbałość w aspekcie przygotowania uczniów w zakresie znajomości języka (nasi uczniowie poza standardowym ujęciem języka angielskiego, od pierwszego roku mają też niezależnie dodatkowe zajęcia angielskiego z zakresu słownictwa z branży IT, ale też drugi język obcy i język chiński). To, co daje przygotowanie by konkurować na międzynarodowym rynku edukacyjnym to znajomość przedmiotów specjalistycznych w bardzo szerokim ujęciu z kadrą złożoną z najlepszych specjalistów z branży startupowej/IT.
Z doświadczenia wiemy, że uczniowie, którzy uczęszczają do naszej szkoły, szybko przekonają się, że to właśnie my jesteśmy szkołą marzeń, do której szczęśliwie udało im się trafić. Poziom nauczania, doskonała atmosfera, przyjazny, nowoczesny budynek i zajęcia, o których rówieśnicy mogą jedynie pomarzyć, są przyjemnym wyróżnikiem w towarzystwie.
Pierwszym etapem rekrutacji jest wypełnienie testu wewnętrznego, weryfikuje on poziom posiadaną wiedzę ucznia. Nie ukrywamy, że aby zdać test należy wykazać się szczególnymi umiejętnościami w zakresie przedmiotów ścisłych. W Techni Schools dbamy o rozwój ucznia w aspekcie naukowym, fizycznym oraz społecznym.

Przede wszystkim nasza oferta lekcyjna jest na tyle atrakcyjna, że na typowe zajęcia pozalekcyjne uczniowie mogą poświęcić nieco mniej czasu. Pokazujemy naszym uczniom, że informatyka niejedno ma imię - że można pracować w bardzo wielu aspektach tej branży i wiele z nich może być źródłem satysfakcjonującej pracy. Spotkania z fachowcami w swojej dziedzinie są z pewnością mocną stroną naszego portfolio edukacyjnego.

Co istotne, zawsze jesteśmy otwarci na propozycje naszych uczniów dotyczące dodatkowych zajęć. 

 

Istnieją badania potwierdzające tą teorię, jednak sądzimy, że to wypadkowa zarówno potencjału nauczycieli, którzy wnoszą ogromny wkład w życie ucznia, jak i samozaparcia i potencjału poszczególnych uczniów. Jesteśmy przekonani, że dobrze zdana matura jest naturalną konsekwencją programu opartego o praktyczne podejście w każdym aspekcie nauczania.
Jesteśmy uwzględnieni w rankingu szkolytechnologiczne.pl.
Zdecydowanie tak. W Techni Schools zajęcia z WFu są oparte nie tylko na zwykłych ćwiczeniach z programu szkolnego, ale też na elementach samoobrony. Prezentowanie różnych aspektów sportowych możliwości i pozalekcyjnych zajęć związanych ze zdrowym funkcjonowaniem w sportowym aspekcie są naszą codziennością. Dla zainteresowanych uczniów zapewniamy opracowanie indywidualnej diety wspomagającej zdrowy tryb życia.
Nasi uczniowie mają do wyboru prowadzenie notatek w klasycznych zeszytach albo w komputerach (które otrzymują od szkoły). Podobnie rzecz ma się z ebookami. Jeśli uczeń ma życzenie, aby posiadać książki w wersji elektronicznej - ma takie prawo.
Tak, w szkole istnieje możliwość realizowania programu w podejściu indywidualnego programu lub toku nauczania. Zależy nam na osobistym rozwoju uczniów, stąd jeśli istnieją przesłanki (wybitne zdolności ucznia, wybitne wyniki w nauce, aktywny udział w olimpiadach tematycznych) na wsparcie ucznia z wykorzystaniem takich narzędzi.
Technikum trwa 5 lat (rok dłużej, niż w liceum) i przygotowuje do zawodu, dzięki czemu po ukończeniu szkoły absolwent posiada zawód technika. Każdy absolwent Techni Schools jest przygotowany do rozpoczęcia pracy jako specjalista w branży IT, m.in. Jako: programista, tester, project manager, scrum master, bazodanowiec, data engineer, specjalista od sztucznej inteligencji, dev ops.
Oczywiście. Technikum przygotowuje również do matury, po której zdaniu, można zapisać się na studia wyższe by rozwinąć się również w nauce. Każdy absolwent Techni Schools z wielką łatwością będzie mógł poruszać się po najlepszych uczelniach krajowych i zagranicznych.
Oprócz jednego obowiązkowego egzaminu z przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym, można przystąpić do egzaminów z nie więcej niż pięciu kolejnych przedmiotów. W zależności od wyborów dokonanych w części obowiązkowej egzaminu, wybór przedmiotów dodatkowych (w części pisemnej i/lub części ustnej) może być ograniczony.
Jeśli wybierzesz technikum, po ukończeniu szkoły możesz zdecydować czy iść na studia wyższe, czy jednak pójść do pracy. Być może wybierzesz studia zaoczne, by móc pogodzić obowiązki w pracy oraz edukację. Niestety po liceum, nie będziesz przygotowany do zawodu.

Poniżej przedstawionych jest 7 korzyści, dlaczego warto zostać programistą według Michała Molendy:

1. Programowanie wymaga logicznego myślenia. Jeśli coś to coś, jeśli nie to coś innego. Wspomaga skupienie oraz analityczne podejście do rozwiązywania problemów. To bardzo ważne, szczególnie dla młodszych osób, których mózg dopiero się rozwija.

2. Nawet jeśli pieniądze nie są dla nas najważniejsze, to jednak każdy z nas pracuje w celach zarobkowych. W IT zarobki są wysokie, co otwiera dużo drzwi i pozwala żyć na dobrym poziomie. W obecnej sytuacji, kiedy jest mniej programistów niż miejsc pracy, firmy oferują wysokie stawki nawet początkującym.

3. Pracując jako programista, szczególnie w korporacji, masz bardzo duże możliwości rozwoju zawodowego. Możesz dalej rozwijać się w programowaniu, zostać project managerem, specjalistą od baz danych, kierownikiem zespołu czy testerem. Możliwości jest bardzo dużo, każdy znajdzie coś dla siebie.

4. Wiele firm potrzebuje usług programistycznych w małym zakresie. Jeśli zechcesz, możesz dorobić wykonując zlecenia po pracy. Oprócz korzyści finansowych, to doskonała możliwość nauczenia się nowych rzeczy i zdobycia cennych kontaktów.

5. Można powiedzieć, że programiści żyją obecnie jak pączki w maśle. Serio. Jest większe zapotrzebowanie, niż chętnych. Firmy prześcigają się w oferowaniu dobrych warunków i benefitów najlepszym kandydatom. Oprócz zarobków możesz liczyć na prywatną opiekę medyczną, dofinansowanie nauki języków czy karnet na siłownię.

6. Znając język angielski możesz pracować w dowolnym kraju. Firmy chętnie ściągają dobrych programistów do siebie, często pomagając przy tym przy relokacji oraz zapewniając lepsze warunki i zarobki.

7. Na koniec najważniejszy (przynajmniej dla mnie :)) punkt. Praca zdalna. Jest super, szczególnie jeśli pracujemy z małej wysepki w Tajlandii. Na pewno poświęcę temu zagadnieniu jeszcze kilka wpisów.

Technik informatyk w swoim programie ma większy nacisk na poznanie ogólnej informatyki, umiejętności administracji systemów oraz sieci komputerowych. Program Technika Programisty skupia się na wybudowaniu dobrych umiejętności programistycznych, poznaniu wielu języków programowania oraz technologii. Absolwenci naszej szkoły mogą rozpocząć pracę m.in. jako programista, tester, project manager, scrum master, bazodanowiec, data engineer, specjalista od sztucznej inteligencji, dev ops.
Przedmiotów zawodowych uczą praktycy rynkowi tzn. programiści, specjaliści w swojej dziedzinie którzy pracują na co dzień w firmach informatycznych i swoją misją chcą zarazić młodszych od siebie oraz przekazać to czego się nauczyli w trakcie stażu pracy.

Przejdź przez proste kroki:

1. W pierwszym etapie rekrutacji rodzic wypełnia formularz rejestracyjny, a uczeń test na naszej stronie

2. Kolejnym etapem rekrutacji jest rozmowa z Pedagogiem i Dyrektorem Szkoły.

 3. Po wypełnieniu testu skontaktujemy się z Tobą i zaprosimy Cię na rozmowę rekrutacyjną.

Test składa się z zadań matematycznych oraz informatycznych, w połączeniu z logicznym myśleniem. Nie trzeba zaliczyć go w 100% żeby dostać się do Technikum. Test ma na celu zrozumienie na jakim poziomie jest uczeń i jakich narzędzi należy użyć na początku edukacji by było to dla ucznia komfortowe.
Jesteśmy przekonani, że gdy tylko poznasz nasz system działania oraz misję Techni Schools, nie będziesz chciał zmieniać szkoły. W Techni Schools zyskasz wykształcenie średnie oraz zawód technika programisty. Wykształcenie średnie uzyskujesz zarówno po ukończeniu liceum, jak i technikum. Jednak po ukończeniu liceum nie zyskasz zawodu technika. Przekazaną przez Nas wiedzę będziesz mógł wykorzystać na każdym etapie dalszej ścieżki zawodowej, znajomość programowania ułatwi Ci adaptację w każdym środowisku biznesowym.
Najlepsi uczniowie mogą otrzymać stypendium w wysokości czesnego, które są finansowane przez szkołę oraz patronów szkoły. Istnieje również możliwość otrzymania kredytu na czesne. Po więcej informacji zapraszamy do bezpośredniego kontaktu podanego na stronie
Techni Schools jest przygotowane do pracy i edukacji zdalnej. W ramach programu nauczania wykorzystujemy najnowsze technologie wirtualizacji zajęć oraz przeprowadzania zajęć w odpowiednim środowisku. Wobec takiego charakteru szkoły, dostosowanie się do zajęć wirtualnych jest bardzo prostym zadaniem.

Tak, można przenisieść się do Techni Schools z innej szkoły. 

Bardzo chętnie przyjmujemy uczniów do 1 i 2 klasy naszego technikum. Przeniesienie w drugiej klasie wiąże się z odbyciem specjalnego kursu, który wyrównuje wiedzę z przedmiotów zawodowych.