Wyniki testu ósmoklasisty 2024, a listy przyjętych do szkół.


2 lipca 2024
Udostępnij:

image

Od 3 lipca 2024 wyniki egzaminu 8-klasisty można sprawdzić na stronie wyniki.edu.pl, ziu.gov.pl - w systemie ZIU oraz w szkole, w której uczniowie pisali egzamin.


Egzamin ósmoklasisty to jedno z najważniejszych i najbardziej emocjonujących wydarzeń w życiu każdego ucznia kończącego szkołę podstawową. W szkołach publicznych w dużej mierze właśnie od punktacji uzyskanej na teście - obok ocen na świadectwie - zależy, czy dostaną się do szkoły pierwszego wyboru.


Teraz absolwenci szkół podstawowych z niecierpliwością oczekują na werdykt. Publikacja list kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia zależy od województwa. W województwie lubelskim uczniowie dowiedzą się, czy zostali przyjęci do wymarzonej szkoły 15 lipca, a w województwie mazowieckim dopiero 19 lipca. 


Ósmoklasisto! Oto krótki poradnik dla Ciebie:


Jak sprawdzić wyniki egzaminu ósmoklasisty i zalogować się w systemie ZIU? 

Aby zalogować się do systemu, wpisz login i hasło, które otrzymałeś /łaś w swojej szkole w dniu egzaminu ósmoklasisty bądź za pomocą swojego profilu zaufanego.


Co zrobić z wynikami?

W sekretariacie szkoły odbierz zaświadczenie o wyniku i zanieś je do szkoły pierwszego wyboru.


Do kiedy możesz zmienić szkołę?

W przypadku technikum programistycznego Techni Schools w Warszawie lub w Lublinie najlepiej jeśli aplikujesz do 31 lipca. Po tym terminie miejsc może już zabraknąć, jednak jeśli zdecydujesz w ostatniej chwili, skontaktuj się bezpośrednio z biurem rekrutacji - być może uda Ci się jeszcze dołączyć. 


W przypadku szkół publicznych w województwie lubelskim do 5 lipca do godz. 15:00 możesz jeszcze zmienić wniosek o przyjęcie do szkoły bądź złożyć nowy wniosek. 


W województwie mazowieckim zmiana wniosku lub złożenie nowego jest możliwa do dnia 10 lipca do godziny 15:00.


Publikacja list kandydatów przyjętych do szkoły, a potwierdzenie przyjęcia

W województwie lubelskim 15 lipca 2024 zostanie opublikowana lista kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia. W województwie mazowieckim ten termin to 19 lipca 2024. 


Jeżeli udało Ci się dostać do szkoły, do 18 lipca w woj. lubelskim oraz do 24 lipca w woj. mazowieckim należy potwierdzić wolę podjęcia nauki w szkole do której się zakwalifikowałeś /łaś. 


To ostatni dzwonek, aby coś zmienić!

Pamiętaj, że to ważna decyzja, która będzie miała wpływ na Twoje życie. Wybierz szkołę, dzięki której rozwiniesz skrzydła i nawiążesz wartościowe znajomości.


Wolne miejsca w szkołach 

Do 23 lipca zostanie podana informacja o liczbie wolnych miejsc w szkołach w Lublinie i całym województwie, a w Warszawie i jej województwie liczba miejsc zostanie ogłoszona do 26 lipca 2024. 


Co zrobić, gdy wyniki testu nie będą dla Ciebie satysfakcjonujące i nie uda się dostać do szkoły pierwszego wyboru?


Pobierz e-book Mateusza Kozłowskiego o wyborze szkoły. Chociaż przeznaczony jest on przede wszystkim dla Twoich rodziców, którzy oferują Ci wsparcie w wyborze szkoły, to sam /a znajdziesz w nim bogactwo informacji, które kto wie… mogą pomóc wybrać Ci jeszcze lepiej dopasowaną do Twoich potrzeb szkołę. 


Zainteresuj się ofertą Technikum Programistycznego Techni Schools
Choć prowadzimy nowoczesną edukację na najwyższym poziomie, a dostanie się do naszej szkoły nie jest tak łatwe, jak mogłoby się wydawać, to nasza rekrutacja odbywa się na zupełnie innych zasadach niż w szkołach publicznych. Poznaj je czytając artykuł “Rekrutacja do technikum w 3 krokach” oraz “Spotkanie rekrutacyjne w Techni Schools - czego się spodziewać?


Jeśli egzamin ósmoklasisty nie poszedł Ci najlepiej, ale masz analityczny umysł, ogarniasz matmę, interesujesz się programowaniem, nowymi technologiami i znasz język angielski, to masz szansę na naukę w pierwszym technikum programistycznym w Polsce. Spróbuj swoich sił i wypełnij nasz test rekrutacyjny.


Jeśli przychody w Twoim gospodarstwie domowym nie są wystarczająco wysokie, aby opłacić prywatną edukację w Techni Schools, weź udział w konkursie na Diamentowy Indeks Techni Schools, aby wygrać stypendium zapewniające nawet pełne finansowanie nauki w Technikum Programistycznym.

Rekrutacja uzupełniająca

Terminy rekrutacji uzupełniającej przebiegają następująco:

  • w województwie lubelskim od 19 lipca do 26 lipca
    w województwie mazowieckim od 29 lipca do 31 lipca
    w Warszawie i Lublinie w Technikum Programistycznym od 1 lipca do 31 lipca poprzez system aplikacyjny - kliknij tu, aby aplikować (później należy kontaktować się osobiście z biurem rekrutacji)