Ty też możesz być jak Elon Musk


19 maja 2021
Udostępnij:

image

Ostatnimi czasy świat obiegła informacja, że Elon Musk miliarder, założyciel Tesli oraz SpaceX ma Aspergera, które jest zaburzeniem rozwojowym należącym do spektrum autyzmu.

Często słowo zaburzenie kojarzy się pewnym brakiem bądź przeszkodą, która obniża poziom funkcjonowania ogólnego. My z kolei chcemy zaznaczyć szereg możliwości jakie mają osoby z zdiagnowanowanym tego typu spektrum autyzmu. Specjalistyczne zainteresowania, często zawężone do jednej dziedziny w połączeniu z unikaniem interakcji społecznych, powodują, że osoby ze spektrum Autyzmu doskonale radzą sobie w świecie wirtualnym.

Najprawdopodobniej zespół Aspergera nie ma wpływu na poziom inteligencji ogólnej (IQ), jednak często osoby z tego typu spektrum autyzmu przewyższają osoby zdrowe. Schematyczny, zaplanowany sposób funkcjonowania tych osób powoduje, że osoby te skupiają się na jednej konkretnej dziedzinie, w której z biegiem czasu stają się wybitne. Wybór tej dziedziny wiąże się z zainteresowaniami danej osoby, przeważnie są to zainteresowania związane z np. obsługą komputera, naukami ścisłymi lub innymi dowolnymi, często wąskimi dziedzinami wiedzy.

Zatem pamiętaj, zespół Aspergera niesie za sobą pewne ograniczenia, ale również szereg możliwości. Osoby te często są bardzo zdolne, świetnie radzą sobie z matematyki, programowania. Mają zadatki na stanowiska, takie jak CEO spółek miliardowych jak Elon.

Więc nie obawiaj się! Przyjdź i porozmawiaj z dyrektorem szkoły, by się dowiedzieć jak wspieramy takie osoby w szkole, by mogły być super programistami i mogły spełniać swoje marzenia.