Uczniowie z Lublina w II etapie konkursu „Turbolandeskunde. Wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego. Österreich”


26 kwietnia 2023
Udostępnij:

image

20 kwietnia 2023 r. uczniowie klasy 1 Techni Schools w Lublinie uczestniczyli w II etapie Ogólnopolskiego Konkursu: „TURBOLANDESKUNDE. Wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego. Österreich”.

Organizatorem konkursu jest Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego.

Konkurs odbywa się pod patronatem Międzynarodowego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego (IDV) oraz przy wsparciu Goethe Institut w Krakowie.

10 marca 2023 r. miał miejsce etap szkolny. W II etapie szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Tomasz G., Patryk G. i Marcin Ż.

Drużyna odpowiadała na pytania zarówno w języku polskim, jak i niemieckim zawarte w prezentacji multimedialnej z zakresu wiedzy na temat wskazanego kraju niemieckiego obszaru językowego, czyli Austrii. Uczestnicy losowali pytania z puli za jeden (test wyboru po polsku), dwa (test wyboru po niemiecku) lub trzy punkty (pytania otwarte po niemiecku).

Uczniowie zakończyli rywalizację na II etapie. Bardzo dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły na forum 21 szkół ponadpodstawowych, życzymy sukcesów za rok.