Spotkanie rekrutacjne w Techni Schools: czego się spodziewać?


18 kwietnia 2024
Udostępnij:

image

🎓 Ostatnim krokiem rekrutacji do technikum programistycznego Techni Schools jest spotkanie rekrutacyjne. Dla większości uczniów jest to pierwsza taka rozmowa w życiu i zupełnie nowe wyzwanie, dlatego staramy się, aby przebiegała w jak najbardziej przyjazny i komfortowy sposób. 🙂

 

👥 Zespół rekrutacyjny 

Na kandydata i rodzica / opiekuna w sali czeka 3-osobowy zespół Techni Schools:

✅ dyrektor / organ prowadzący szkołę, 

✅ nauczyciel (przedmiotu zawodowego, matematyki lub fizyki) 

✅ oraz psycholog / pedagog. 

Dzięki temu możemy ocenić kandydatów z różnych perspektyw.

 

Przebieg spotkania 📝 

Podczas powitania przechodzimy z uczniem na “Ty”. 🤝

Stwarzamy tym samym atmosferę partnerstwa, dzięki czemu kandydaci czują się podczas rozmowy bardziej zrelaksowani. Taką formę preferuje też wielu nauczycieli naszej szkoły podczas codziennych lekcji.


Zaczynamy od swobodnej rozmowy, w której poznajemy się lepiej i rozładowujemy stres naszego gościa. 


🗣️Następnie uczeń przechodzi do 5-10 minutowej autoprezentacji, którą przygotował na potrzeby rekrutacji wcześniej. Wielu kandydatów wybiera formę multimedialną, ale każdy może zaprezentować się w dowolny sposób. Warto przynieść ze sobą dyplomy, certyfikaty, opowiedzieć o swoich osiągnięciach, zainteresowaniach, pasjach i celach.


Kandydat podczas spotkania otrzymuje także zadania z matematyki i fizyki. Lubimy wykorzystywać zadania logiczne, jak np. odnajdywanie zależności, bo to cenna umiejętność programisty.✏️📐


W przypadku niektórych zadań prosimy o rozwiązanie w pamięci, a w innych dajemy wybór rozwiązania na kartce, tablicy lub dla chętnych: również w pamięci.


Przykładowe zadanie znajduje się pod artykułem.


Jesteśmy świadomi, że nawet mistrz matematyki może w stresie stracić tymczasowo dostęp do swojej wiedzy, dlatego jeśli uczeń się denerwuje i potrzebuje pomocy, zawsze otrzyma niezbędne wsparcie i podpowiedzi, aby uczucie stresu zniknęło, a umysł mógł zająć się rozwiązywaniem zadań. 


W programowaniu mamy ciągłą styczność z językiem angielskim. Dlatego zadajemy także kilka prostych pytań w tym języku. Na przykład: Do you have a pet? If so, what kind of a pet? What do you like to do in your free time?


W zadaniach ograniczamy się do poziomu nie wyższego niż programu 8 klasy Szkoły Podstawowej.


Jeśli kandydat w formularzu aplikacyjnym zaznaczył, że miał już styczność z programowaniem, to może otrzymać również zadanie programistyczne do rozwiązania na kartce lub na tablicy. 


 👨‍🎓👩‍🎓 Chociaż spotkanie skupia uwagę przede wszystkim na kandydacie, to chcemy poznać także rodziców / opiekunów prawnych. Rodzic zdecydowanie nie musi spodziewać się zadań z matematyki, fizyki czy angielskiego, ale na pewno o coś spytamy.


Spotkanie rekrutacyjne trwa około 60-90 minut. Wielu kandydatów grywa w szachy, dlatego jeżeli zostaje nam czas, to lubimy zakończyć rozmowę partyjką szachów. 

 

Po odbyciu spotkań rekrutacyjnych wybieramy najlepszych kandydatów, którzy rozpoczną naukę w naszym Technikum Programistycznym od września, aby zostać wysokiej klasy specjalistami IT - programistami po Techni Schools.😊⭐️


Teraz, gdy tajemnica naszego spotkania rekrutacyjnego została rozwiana, zapraszamy do formularza aplikacji, aby przejść przez pierwszy etap rekrutacji do Technikum Programistycznego. 🎓 🚀 

 

Kliknij tutaj, aby przejść dalej. 

 


Przykładowe zadanie rekrutacyjne:

Przykładowe zadanie rekrutacyjne w Technikum Programistycznym Techni Schools .jpg