Prewencja i pomoc w depresji


2 listopada 2022
Udostępnij:

image

Październik to miesiąc zdrowia psychicznego. W związku z tym 27.10 w naszej szkole odbyły się profilaktyczne zajęcia na temat „Prewencji i pomocy w depresji”. Co dwudziesta osoba na świecie cierpi na depresję, a to oznacza, że prawdopodobnie i Ty znasz kogoś, kto obecnie zmaga się, zmagał lub w przyszłości będzie zmagał się z tą chorobą. Nasi uczniowie podczas zajęć dowiedzieli się czym jest depresja, jakie są jej objawy na poziomie emocji i myślenia, a także zachowania i fizjologii. Poznali również sposoby przydatne podczas wychodzenia z depresji, a także miejsca w które można się udać by uzyskać pomoc. W trakcie zajęć uczniowie pozyskali umiejętność rozpoznawania symptomów depresji w najbliższym otoczeniu oraz formułowania zdań realnie wspierających, które będą pomagały, a nie dodatkowo dołowały osoby w kryzysie. Ze względu na trudną, ale bardzo istotną poruszaną tematykę, zadbaliśmy również o samopoczucie uczniów na koniec zajęć. Stwierdziliśmy, że uczniowie po lekcji powinni czuć się przynajmniej tak samo dobrze jak przed nią, dlatego wspólnie stworzyliśmy ogłoszenia reklamujące każdego z uczniów jako dobrego przyjaciela, wypisując jego pozytywne cechy charakteru, kończąc zajęcia w pozytywnych nastrojach.