❗Zastraszające limity w szkołach średnich ❗


16 lutego 2024
Udostępnij:

image

Liczba miejsc w szkołach średnich będzie w tym roku radykalnie ograniczona
Zacznij szukać już teraz i upewnij się, że pójdziesz do takiej szkoły, o jakiej marzysz.

📉Rocznik ósmoklasistów kończących szkołę podstawową w 2024 to najmniej liczna grupa od wielu lat! Według naszych szacunków, sporządzonych na podstawie danych z gov.pl, grono absolwentów podstawówek, którzy będą startować do technikum i liceum będzie o ponad 55% mniejsze niż w roku 2023.

Wydawać by się mogło, że to właśnie sprawi, że uczniowie będą mogli przebierać w szkołach średnich i łatwiej będzie się dostać gdziekolwiek tylko chcą. Nic bardziej mylnego!

📢Mniej uczniów, którzy wejdą do szkół średnich w 2024 roku to mniej klas, które zostaną utworzone w liceach i technikach. Urzędy miast już podjęły decyzję o odgórnej redukcji miejsc w poszczególnych oddziałach i szkołach.

To oznacza, że jeżeli w 2023 roku w danej szkole ponadpodstawowej powstały klasy 1a, 1b i 1c, to w 2024 roku powstanie tylko 1a.

Co to oznacza dla uczniów i kiedy rekrutować do szkoły średniej w 2024?

Warto aktywnie dbać o swoje plany dotyczące szkoły średniej i rekrutować możliwie szybko.
Terminy składania podań są różne w zależności od szkoły.

💡Jeśli zamierzasz iść do szkoły publicznej, zawalcz o wysoki wynik na egzaminie ósmoklasisty oraz szczególne osiągnięcia takie jak olimpiady i konkursy, które pomogą w wybiciu się ponad innych uczniów.

💡Jeśli chcesz iść do prywatnej szkoły średniej, takiej jak np. Technikum Programistyczne Techni Schools, aplikuj już dziś. My nie bierzemy pod uwagę testu 8-klasisty i nie czekamy aż się odbędzie. Rekrutacja już się rozpoczęła i skończy się szybciej niż w innych szkołach.

Jak się dostać do naszego Technikum Programistycznego?

O dostaniu się do Techni Schools decyduje wynik naszego autorskiego testu, który wypełniasz samodzielnie w domu (kliknij tutaj, aby otworzył się on w drugiej karcie), a następnie spotkania rekrutacyjnego, na które przychodzi uczeń z rodzicami.

Spośród kandydatów, którzy ubiegają się o przyjęcie do szkoły wybieramy najlepszych, którzy zajmą jedno z 32 miejsc w roczniku.

🚀Szkoła średnia ma duży wpływ na Twoją przyszłość, dlatego wybierz dobrze!
Zadbaj o to, by trafić w najlepsze dla Ciebie miejsce i spędzić najbliższe kilka lat wymarzonej szkole. 🚀

 

wykres-na-bloga-liczba-uczniow-2.png
Źródło: https://dane.gov.pl/pl/dataset/199,dane-statystyczne-uczniow-wedug-klas

 

✅ Przeczytaj więcej o Niepublicznym Technikum Programistycznym Techni Schools.