Egzamin ósmoklasisty 2025 - przecieki! Sprawdzamy temat


8 maja 2025
Udostępnij:

image

W 2025 roku ósmoklasiści tradycyjnie przystąpią do egzaminów z trzech przedmiotów: języka polskiego, matematyki oraz jednego z nowożytnych języków obcych (angielskiego, niemieckiego, francuskiego, hiszpańskiego, rosyjskiego lub włoskiego).


Terminy egzaminu ósmoklasisty CKE wyznaczyła w 2025 roku na:

13 maja o godz. 9:00 – język polski
14 maja o godz. 9:00  – matematyka
15 maja o godz. 9:00  – język obcy nowożytny

 
Cała społeczność uczniów 8 klas już przeszukuje zakamarki sieci, aby zdobyć prawdziwe przecieki arkuszy CKE na egzamin ósmoklasisty 2025


Jak znaleźć prawdziwe przecieki? Sprawdzamy! 


Co roku pojawiają się plotki, rzekome przecieki w internecie, fikcyjne tematy rozprawki na egzamin ósmoklasisty i Tik Toki z “tajnymi” wiadomościami. Czy rzeczywiście można trafić na prawdziwe przecieki, czy to tylko mit?  Arkusze są ściśle strzeżone - ich druk, pakowanie, transport i przechowywanie odbywają się według surowych procedur bezpieczeństwa. 


Do tej pory nie potwierdzono żadnych prawdziwych przecieków z testu 8-klasisty. Co zamiast tego?


Pewniaki na egzaminie ósmoklasisty


Zamiast tracić czas na szukanie fake newsów skup się na powtórce. Przed egzaminem najlepiej postawić na pewniaki - zadania, które zawsze pojawiają się na teście. Spodziewaj się zadań z prawdopodobieństwa, geometrii, obliczania trasy i objętości. 


Powtórka z AI 


Zatrudnij do pomocy ChatGPT. Wytłumaczy Ci trudne tematy, przygotuje zestawienie kluczowych zagadnień do powtórki i da wskazówki, jak uczyć się efektywniej i szybciej. Możesz skorzystać także z narzędzia Google NotebookLM, które po wgraniu materiału przygotuje dla Ciebie pytania i quiz. 


Wyluzuj - postaw na spokój, sen i pozytywne nastawienie


Dobry sen znacząco wpływa na zdolności poznawcze, dlatego już na kilka dni przed egzaminem zadbaj o wysypianie się przez 8 godzin.


Wypróbuj oddychanie pudełkowe - stosowane m.in. przez sportowców i żołnierzy na całym świecie. Polega na tym, że: robisz wdech przez 4 sekundy, zatrzymujesz oddech na 4 sekundy, robisz wydech przez 4 sekundy, znów zatrzymujesz oddech na 4 sekundy. Po kilku cyklach poczujesz, jak ciało i umysł wyciszają się. Wykonaj tę technikę przed wejściem na salę egzaminacyjną.

Na koniec pamiętaj: pozytywne nastawienie zwiększa Twoje szanse na sukces. Zamiast powtarzać “nie dam rady”, powiedz: “jestem przygotowany/a, zrobię to najlepiej jak potrafię”. Zamiast “jestem zestresowany/a” powiedz: “jestem podekscytowany/a, cieszę się na to wyzwanie”. Poczujesz motywacyjnego kopa!


Wynik nie świadczy o realnych umiejętnościach.


Wyniki egzaminu ósmoklasisty już opublikowane, a Ty możesz być z nich zadowolony/a lub nie, ale nie świadczą o Twoich prawdziwych skillach. Sukces w prawdziwym życiu nie zależy od wyników testu.


Jeśli startujesz do prywatnej szkoły, takiej jak Technikum Programistyczne Techni Schools, egzamin ósmoklasisty to Twoja powtórka materiału i sprawdzian wiedzy, który możesz włożyć do szuflady i zapomnieć o jego wynikach. Ze świadectwem możesz zrobić to samo! Szkoły takie jak ta, mają autorski system rekrutacji kandydatów. Sprawdź nasz.


Szkoła, Startup i Praktyki - posłuchaj LIVE uczniów Techni Schools


Ucząc się w Techni Schools nie musisz od razu zaczynać biznesu, ale… Możesz! Opowiedzą o tym na LIVE’ie 17 czerwca o 18:30 uczniowie IV klasy Techni Schools, którzy już prowadzą własny startup na rynku krypto. Zapisz się tutaj. 


W naszej szkole możesz liczyć na praktyki zawodowe w topowych firmach technologicznych, naukę nowoczesnych języków programowania, innowacyjnych technologii, dostęp do mentorów i inwestorów, hackatony, wsparcie w rozwoju indywidualnych talentów i pasji, identyfikacji mocnych stron, umiejętności inwestycyjnych, szlifowaniu języka angielskiego, niemieckiego lub hiszpańskiego, a dodatkowo… chińskiego, czy sztuk walki. I wiele, wiele więcej. 


Poświęć czas szkoły średniej wybierając miejsce, które przygotuje Cię do prawdziwego życia, sukcesu i osiągania celów. 


A to wszystko w luźnym klimacie i kameralnej społeczności, która wspiera siebie nawzajem. 


Swoją drogą... Wiesz ile zarabiają programiści i programistki? Nawet do kilkudziesięciu tys. miesięcznie. Zapewnij sobie dobre życie i pewną przyszłość!


Skończ już z tymi przeciekami, wyluzuj i zapisz się do Techni Schools. Kliknij tutaj, by rozpocząć.