EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2024 – PRAWDZIWE PRZECIEKI?
W 2024 roku uczniowie klas ósmych będą zdawać egzamin ósmoklasisty z języka polskiego, matematyki oraz jednego z języków obcych nowożytnych: angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego lub włoskiego.
Terminy egzaminu ósmoklasisty CKE wyznaczyła w 2024 roku na 14 maja – język polski, 15 maja – matematyka, 16 maja – język obcy nowożytny. Wszystkie rozpoczną się punktualnie o 9:00 rano.
Nawet najbardziej pilni uczniowie zaczynają już przeszukiwać internet licząc na prawdziwe przecieki z arkuszy egzaminu ósmoklasisty 2024.
Gdzie szukać przecieków arkuszy? Jak sprawdzić czy są prawdziwe?
Prawdopodobnie nie są. Arkusze testów są bardzo pilnie strzeżone, zapieczętowane i istnieje znikoma szansa, aby rzeczywiście wyciekły. Ponadto, za ściąganie na egzaminie grozi jego przerwanie - nie warto podchodzić do testu w ten sposób.
Zamiast tego, najlepiej powtórzyć pewniaki, czyli zadania, które na pewno będą na teście ósmoklasisty w zbliżonej formie, nastawić się pozytywnie i zredukować stres.
Co na pewno będzie na egzaminie 2024 z matematyki?
Zadanie z prawdopodobieństwa, obliczania trasy, geometrii i objętości.
Piotr Brodzik, nauczyciel matematyki w Techni Schools, przygotował dla Was kilka zadań - pewniaków, które warto poćwiczyć przed egzaminem, aby wypaść lepiej.
Kliknij tutaj, aby otworzyć zadania i rozwiązania z matematyki.
Wyniki testu ósmoklasisty są często dziełem przypadku - wpływa na nie silny stres i pokazują umiejętność rozwiązywania pod klucz, nie zawsze zaś faktyczną wiedzę i zdolności. Gdy wynik okaże się niższy niż na to liczyliśmy, nie ma się co przejmować. Nie wszystkie szkoły biorą pod uwagę wyniki testu ósmoklasisty w rekrutacji.
Mogą być o to spokojni uczniowie, którzy zdecydują się na kierunek programistyczny w naszej szkole. Technikum Programistyczne Techni Schools nie patrzy na wynik testu 8-klasisty i nie przeprowadza konkursu świadectw. Naszym zdaniem wyniki egzaminu po szkole podstawowej nie przekładają się na faktyczną wiedzę, umiejętności i zdolność myślenia analitycznego ucznia.
Aby dowiedzieć się więcej, przeczytaj artykuł o 3 krokach rekrutacji do technikum programistycznego Techni Schools.
Techni Schools otworzy przed Tobą drzwi do świata IT.
W ramach nauki w technikum będziesz odbywać bardzo ciekawe praktyczne lekcje z cyberbezpieczeństwa, sztucznej inteligencji, programowania gier, programowania aplikacji, tworzenia stron internetowych i wiele więcej!
Jeszcze przed 18 rokiem życia zaczniesz zarabiać. Uczniowie ostatnich klas Techni Schools, którzy zdecydowali się na łączenie nauki w technikum z pracą, już teraz zarabiają średnio 3000 zł miesięcznie. I to przed uzyskaniem tytułu zawodowego. Zarobki po kilku latach doświadczenia w zawodzie sięgają kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych miesięcznie.
Oferujemy szansę na wysokojakościowe wykształcenie w zawodzie programisty, który niesie za sobą ogromny rozwój, wysokie zarobki i dużą elastyczność!
Wybierz dla siebie dobrą przyszłość i nie szukaj już przecieków na egzamin ósmoklasisty 🙂
Zapisz się na nowy rok szkolny 2024/2025 w Techni Schools.