Debiut konferansjera AI od ⭐️ TECHNI STARS.


3 kwietnia 2024
Udostępnij:

image

📣 5 marca 2024 roku po raz pierwszy w Polsce konferencję poprowadził 🎤🤖 konferansjer AI, zbudowany przez zespół programistów Techni Stars. To wiekopomne wydarzenie miało miejsce podczas największej w Lublinie imprezy informatycznej dla uczniów i nauczycieli z całego kraju - “Check IT” organizowanej w ramach projektu Lubelska Wyżyna IT.

Avatar konferansjera powstał na bazie wizerunku Oliwii Wójtowicz, koordynatorki wydarzenia. Miał jej wygląd i głos. W Lubelskim Centrum Konferencyjnym były tego dnia dwie Oliwie. Wersja AI prowadziła event, a prawdziwa Oliwia mogła w pełni skoncentrować się na organizacji samej imprezy. I dobrze, bo wydarzenie było wspaniałe! 👏

2500 uczestników, 70 prelegentów, ponad 50 partnerów i blisko 80 wolontariuszy – studentów lubelskich uczelni. Tłum zafascynowanych nowymi technologiami młodych ludzi, głodnych wiedzy i nowych umiejętności. Był to dzień pełen wrażeń.

Konferansjer AI to jednak tylko wycinek fascynującego obrazu tworzonego przez zespół wybitnych programistów, którzy z każdym kolejnym krokiem przekraczają bariery i stawiają poprzeczkę coraz wyżej i wyżej. 

Zespół ⭐️ Techni Stars, który odpowiada za budowę avatara na CheckIT 2024, już pracuje nad nauczycielem AI, który będzie dalece bardziej zaawansowaną wersją modelu konferencyjnego.

 

Kim jest ten przepełniony ambicjami do zmieniania świata nowych technologii, team Techni Stars? 🚀

👩‍💻 Wszystko zaczęło się już 6 lat temu, kiedy to w 2018 roku Mateusz Kozłowski i Adrian Trąbka rozpoczynali od tworzenia aplikacji internetowych typu CRM oraz stron internetowych dla teatrów i fundacji non profit. Grupa stworzyła wówczas strony takie jak kulturon.pl. To był dopiero początek.

Jeszcze w 2018 roku przy współpracy z Microsoft zespół zorganizował w warszawskiej Syrence 🧜‍♀️ nad Wisłą pierwszy wieczór networkingowy The Tech Night. Rok później The Tech Night 2019 odbyło się już w Nowym Jorku. 🗽

Pierwszy naprawdę poważny projekt zespołu to TimeQube, czyli wyjątkowy, ręcznie wykonany timer przeznaczony do spotkań biznesowych oraz Meetra.Ai - kolejne innowacyjne rozwiązanie oparte na modułowej infrastrukturze API, służące do analizy interakcji międzyludzkich z materiału audiowizualnego. Meetra AI pomaga lepiej zrozumieć i przeanalizować równowagę, siłę interakcji i profil emocjonalny rozmówców. Do tego zapewnia transkrypcje i podsumowania rozmów.

📈🔍Następny ciekawy projekt zespołu Techni Stars, nad którym pracuje obecnie, to oprogramowanie przewidujące wahania cen kluczowych metali dla europejskiego lidera z branży odczynników chemicznych. Program tworzy prognozy na podstawie czynników takich jak analiza trzęsień ziemi, informacje rynkowe, informacje o strajkach w kopalniach, eksport towarów z tego sektora, czy ceny akcji wiodących partnerów.

Także Polski Związek Zapaśniczy 🤼‍♂️ zyskał na pracy tych programistów - nowy, cyfrowy dziennik zajęć sportowych, finansowany przez Ministerstwo Sportu i Kultury.

Zespół wykonuje również zlecenia dla instytucji rządowych takich jak Urząd Komunikacji Elektronicznej, dla którego zrealizował dwa projekty przetargowe w postaci usług doradczych.

 

Dziś projekty na koncie grupy mnożą się, podobnie jak ilość programistów zaangażowanych w projekty. 👩‍💻 W Techni Stars pracuje coraz więcej osób: Mateusz Kozłowski, Jakub Leszcz, Kacper Stefaniak, Paweł Nowak, Adrian Trąbka oraz zaangażowani przyjaciele - venture partnerzy. A to jeszcze nie wszyscy! ⭐️“Gwiazdy zostają u nas”, dlatego w Techni Stars pracują już najzdolniejsi 👨‍🎓👩‍🎓 uczniowie Techni Schools: David, Albert, Piotrek, Kuba, Michał, Antek, Kuba, Julian, Patryk, Tomek.

Polska młodzież jest bardzo utalentowana technologicznie i zespół Techni Stars zgromadzi jeszcze wielu wybitnych programistów.

 

Jakie jeszcze zaawansowane technologicznie projekty powstaną w Techni Stars?

Zachęcamy do śledzenia poczynań grupy w naszych mediach, a młodych zdolnych uczniów zapraszamy do naszego Technikum Programistycznego, w którym każdy ma szansę zostać gwiazdą nowych technologii. 😎⭐️